Foundation & BB-creme
2.964 produkter
Bare Minerals Complexion Rescue Hydrating Foundation Stick - Chestnut 09 10 g
Fra 299 kr · 29,90 kr/g
Estée Lauder Futurist Soft Touch Brightening Skincealer 6 ml - 1C Light
Fra 300 kr · 50,00 kr/ml
Estée Lauder Futurist Soft Touch Brightening Skincealer 6 ml - 1N Light
Fra 300 kr · 50,00 kr/ml
Estée Lauder Futurist Soft Touch Brightening Skincealer 6 ml - 1W Light
Fra 300 kr · 50,00 kr/ml
Vis flere produkter
Side 100 af 124
Guides om foundation & bb-creme
Sammenlign priser på foundation og BB-creme
Find foundation, BB-creme, CC-creme, concealer og skin tint fra danske webshops. Foundation er en af de kategorier, hvor det bedst kan betale sig at sammenligne, fordi den samme flaske sælges af mange butikker til vidt forskellige priser.
Sådan køber du foundation online
- Nuancenummeret er afgørende. Skriv det ned fra den flaske, du har i forvejen, og tjek, at det er det samme, når du sammenligner.
- Dækning og finish står i produktnavnet: matte, dewy, light eller full coverage.
- Prøvestørrelser er ofte dyrere pr. ml end den fulde flaske, men billigere at prøve af.
Se også concealer og pudder, eller filtrér på brand og pris.