Foundation & BB-creme
2.964 produkter
bareMinerals Matte Loose Powder Foundation SPF 15 Neutral Dark 24 (6 g)
Fra 395 kr · 65,83 kr/g
bareMinerals Complexion Rescue Hydrating Foundation Stick SPF 25 Opal 01 (10 g)
Fra 395 kr · 39,50 kr/g
bareMinerals Complexion Rescue Hydrating Foundation Stick SPF 25 Birch 1.5 (10 g)
Fra 395 kr · 39,50 kr/g
bareMinerals Complexion Rescue Hydrating Foundation Stick SPF 25 Buttercream 03 (10 g)
Fra 395 kr · 39,50 kr/g
bareMinerals Complexion Rescue Hydrating Foundation Stick SPF 25 Cashew 3.5 (10 g)
Fra 395 kr · 39,50 kr/g
Vis flere produkter
Side 112 af 124
Guides om foundation & bb-creme
Sammenlign priser på foundation og BB-creme
Find foundation, BB-creme, CC-creme, concealer og skin tint fra danske webshops. Foundation er en af de kategorier, hvor det bedst kan betale sig at sammenligne, fordi den samme flaske sælges af mange butikker til vidt forskellige priser.
Sådan køber du foundation online
- Nuancenummeret er afgørende. Skriv det ned fra den flaske, du har i forvejen, og tjek, at det er det samme, når du sammenligner.
- Dækning og finish står i produktnavnet: matte, dewy, light eller full coverage.
- Prøvestørrelser er ofte dyrere pr. ml end den fulde flaske, men billigere at prøve af.
Se også concealer og pudder, eller filtrér på brand og pris.