Foundation & BB-creme
2.966 produkter
−30%
Colorescience Natural Finish Pressed Foundation Light Beige SPF 20 12 g
Fra 395,50 kr · 32,96 kr/g
−25%
Glo Skin Beauty Luminous Liquid Foundation SPF18, "Naturelle", 30ml.
Fra 396,75 kr · 13,23 kr/ml
−17%
ILIA True Skin Serum Foundation - Catalina SF7 - 30 ml - SF7 Catalina
Fra 397,57 kr · 13,25 kr/ml
Vis flere produkter
Side 76 af 124
Guides om foundation & bb-creme
Sammenlign priser på foundation og BB-creme
Find foundation, BB-creme, CC-creme, concealer og skin tint fra danske webshops. Foundation er en af de kategorier, hvor det bedst kan betale sig at sammenligne, fordi den samme flaske sælges af mange butikker til vidt forskellige priser.
Sådan køber du foundation online
- Nuancenummeret er afgørende. Skriv det ned fra den flaske, du har i forvejen, og tjek, at det er det samme, når du sammenligner.
- Dækning og finish står i produktnavnet: matte, dewy, light eller full coverage.
- Prøvestørrelser er ofte dyrere pr. ml end den fulde flaske, men billigere at prøve af.
Se også concealer og pudder, eller filtrér på brand og pris.