Vitaminer & mineraler
1.182 produkter
Life Extension - Potassium Iodide Tablets, 130mg - 14 tabs
Fra 56,72 kr · 4,05 kr/stk.
Holland & Barrett - Selen + Zink & Vitaminer A, C & E, 100mcg - 120 tabletter
Fra 57,95 kr · 0,48 kr/stk.
BetterYou - DLux Infant Daily Vitamin D Oral Spray - 15 ml.
Fra 58,62 kr · 3,91 kr/ml
BetterYou - DLux Junior Daily Vitamin D Oral Spray - 15 ml.
Fra 58,62 kr · 3,91 kr/ml
Natural Factors B12 Methylcobalamin 1000 mcg (90 tabletter)
Fra 58,90 kr · 0,65 kr/stk.
Vis flere produkter
Side 36 af 50
Guides om vitaminer & mineraler
Sammenlign priser på vitaminer og mineraler
Her kan du sammenligne priser på vitaminer og mineraler fra danske webshops: D-vitamin, C-vitamin, B-vitaminer, magnesium, zink, jern, kalk og multivitaminer. Vi henter priserne hver nat, så du kan se, hvor det samme produkt er billigst lige nu.
Sådan sammenligner du rigtigt
- Se prisen pr. kapsel eller tablet. Vi regner den ud for dig. Et glas med 250 tabletter til 200 kr er billigere pr. stk. end et med 60 tabletter til 80 kr.
- Tjek styrken. To produkter med samme navn kan have vidt forskellig dosis, fx D-vitamin 38 µg og 80 µg. De kan ikke sammenlignes på prisen alene.
- Kig på holdbarheden, hvis du køber en stor pakning på tilbud.
Sundhedsstyrelsen anbefaler D-vitamin til bestemte grupper. Er du i tvivl om, hvad du har brug for, så spørg din læge eller et apotek. Kosttilskud er ikke en erstatning for en varieret kost.