Foundation & BB-creme
3.004 produkter
Clinique Beyond Perfecting Foundation + Concealer 30 ml - Linen
Fra 370 kr · 12,33 kr/ml
Clinique Beyond Perfecting Foundation + Concealer 30 ml - Vanilla
Fra 370 kr · 12,33 kr/ml
Clinique Beyond Perfecting Foundation + Concealer 30 ml - Creamwhip
Fra 370 kr · 12,33 kr/ml
Clinique Beyond Perfecting Foundation + Concealer 30 ml - Breeze
Fra 370 kr · 12,33 kr/ml
Clinique Beyond Perfecting Foundation + Concealer 30 ml - Toasted Wheat
Fra 370 kr · 12,33 kr/ml
Clinique Beyond Perfecting Foundation + Concealer 30 ml - Cork
Fra 370 kr · 12,33 kr/ml
bareMinerals barePRO Performance Wear Powder Foundation Toffee 19 (10 g)
Fra 375 kr · 37,50 kr/g
bareMinerals barePRO Performance Wear Powder Foundation Sable 21 (10 g)
Fra 375 kr · 37,50 kr/g
bareMinerals barePRO Performance Wear Powder Foundation Chai 26 (10 g)
Fra 375 kr · 37,50 kr/g
bareMinerals barePRO Performance Wear Powder Foundation Truffle 29 (10 g)
Fra 375 kr · 37,50 kr/g
bareMinerals barePRO Performance Wear Powder Foundation Cacao 30 (10 g)
Fra 375 kr · 37,50 kr/g
bareMinerals barePRO Performance Wear Powder Foundation Ivory 02 (10 g)
Fra 375 kr · 37,50 kr/g
bareMinerals barePRO Performance Wear Powder Foundation Linen 10.5 (10 g)
Fra 375 kr · 37,50 kr/g
bareMinerals barePRO Performance Wear Powder Foundation Butterscotch 15.5 (10 g)
Fra 375 kr · 37,50 kr/g
bareMinerals barePRO Performance Wear Powder Foundation Fawn 17 (10 g)
Fra 375 kr · 37,50 kr/g
bareMinerals barePRO Performance Wear Powder Foundation Oak 20 (10 g)
Fra 375 kr · 37,50 kr/g
Vis flere produkter
Side 111 af 126
Guides om foundation & bb-creme
Sammenlign priser på foundation og BB-creme
Find foundation, BB-creme, CC-creme, concealer og skin tint fra danske webshops. Foundation er en af de kategorier, hvor det bedst kan betale sig at sammenligne, fordi den samme flaske sælges af mange butikker til vidt forskellige priser.
Sådan køber du foundation online
- Nuancenummeret er afgørende. Skriv det ned fra den flaske, du har i forvejen, og tjek, at det er det samme, når du sammenligner.
- Dækning og finish står i produktnavnet: matte, dewy, light eller full coverage.
- Prøvestørrelser er ofte dyrere pr. ml end den fulde flaske, men billigere at prøve af.
Se også concealer og pudder, eller filtrér på brand og pris.