Foundation & BB-creme
3.004 produkter
Shiseido Future Solution LX Total Radiance Foundation SPF 15 Golden 3 30 ml
Fra 469 kr · 15,63 kr/ml
Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Matte Powder Foundation 11 g - 2C3 Fresco
Fra 480 kr · 43,64 kr/g
Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Matte Powder Foundation 11 g - 4N1 Shell Beige
Fra 480 kr · 43,64 kr/g
Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Matte Powder Foundation 11 g - 3N1 Ivory Beige
Fra 480 kr · 43,64 kr/g
Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Matte Powder Foundation 11 g - 2N1 Desert Beige
Fra 480 kr · 43,64 kr/g
Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Matte Powder Foundation 11 g - 1N2 Ecru
Fra 480 kr · 43,64 kr/g
Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Matte Powder Foundation 11 g - 3W1 Tawny
Fra 480 kr · 43,64 kr/g
Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place Matte Powder Foundation 11 g - 2W1 Dawn
Fra 480 kr · 43,64 kr/g
Rosilliance Tinted Moisturizer SPF 30 Bronze Goddess - 44ML - COOLA
Fra 519,95 kr · 11,82 kr/ml
Colorescience Natural Finish Pressed Foundation Tan Natural Spf20 12 g
Fra 565 kr · 47,08 kr/g
Colorescience Natural Finish Pressed Foundation Medium Sunlight Spf20 12g
Fra 565 kr · 47,08 kr/g
Colorescience Natural Finish Pressed Foundation Medium Sand Spf20 12g
Fra 565 kr · 47,08 kr/g
Colorescience Tint Du Soleil Whipped Foundation Medium Spf30 30ml
Fra 595 kr · 19,83 kr/ml
Vis flere produkter
Side 125 af 126
Guides om foundation & bb-creme
Sammenlign priser på foundation og BB-creme
Find foundation, BB-creme, CC-creme, concealer og skin tint fra danske webshops. Foundation er en af de kategorier, hvor det bedst kan betale sig at sammenligne, fordi den samme flaske sælges af mange butikker til vidt forskellige priser.
Sådan køber du foundation online
- Nuancenummeret er afgørende. Skriv det ned fra den flaske, du har i forvejen, og tjek, at det er det samme, når du sammenligner.
- Dækning og finish står i produktnavnet: matte, dewy, light eller full coverage.
- Prøvestørrelser er ofte dyrere pr. ml end den fulde flaske, men billigere at prøve af.
Se også concealer og pudder, eller filtrér på brand og pris.